1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Tisztelt Kérdező! Mindkét megoldás lehetséges. A legyengült cicát könnyen éri baleset: nem tud elfutni kutya vagy autó elől, a többi macska is megtámadhatja. Könnyen kiszárad, kisebb a tűrése minden tekintetben. A keringése könnyen összeomlik (shock) akár a legkisebb megterhelésre is, ami azonnali halálhoz vezet. Tehát nem feltétlen meghalni megy el, de nincs ereje visszatérni. Az ilyen cicákat befogadni fokozott felelősség: már az első hasmenés, vagy bármi más rendellenesség esetén célszerű azonnal szakszerű ellátásban részesíteni (állatorvos), mert a macska saját immunrendszerére nem lehet számítani. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
A kép minősége nem a legjobb, mezei egérnek tűnik.
A rendelkezésre álló konkrét információ sajnos kevés ahhoz, hogy a kérést tisztességesen meg lehessen válaszolni. Jó lenne tudni ugyanis, hogy a megbetegedett és elhullott cicák mennyi idősek (voltak), be voltak-e oltva rendesen (ismétlő oltásokkal is) és azt tudni kellene azt is, hogy pontosan milyen bolha elleni nyakörvet tettek rájuk? És emellett még sok más egyéb körülmény ismerete is sokat segítene (segíthetne), például látta-e őket akkoriban állatorvos, mi volt a véleménye, stb...
Valószínüleg felfázott. Vizeletmintával "felszerelve" keresse fel állatorvosát.
Az étvágytalanság gyakran komoly problémák velejárója. Ajánlom, hogy mihamarabb vigye el egy állatorvoshoz. Lehet érdemes lenne egy vér- és röntgen vizsgálatot elvégezni. Az is lehet, hogy szörlabda ül a cicus gyomrában.