1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
A kutya ürülékkel mindazokat a parazitás és fertőző betegségeket elkaphatja a kutyája amelyek a gazdaállatból a bélsárral ürülhetnek. Miután a parvovírus a gazdaállatban is híg véres hasmenést okoz egy kemény formált bélsártól nagyon kevés az esélye a fertőződésnek. A lappangási idő néhány nap/2-4/.A bélsárral elsősorban a bélférgek ürülnek és fertőznek.
A kutyusa beallergizált valamire. Adjon neki kálcium pezsgőtablettából 1/4-et. Ha erre nem javul, sajnos más szabadforgalmú gyógyszert nem tudok javasolni. Mindenképpen állatorvosi kezelést igényel a kutyus.
Lehet, hogy a dörzsölése miatt kopott ki, de az is előfordulhat, hogy valamilyen fertőzés okozta, vagy talán egy sérülés környékén, amit rendszeresen nyalogat. Oka sokminden lehet: allergia, hormonális eredet, parazitás megbetegedések. Leggyakrabban gomba áll a háttérben, ha a bőr ép, és a szőrhiányos terület nem nedvedzik. Ha biztosra akar menni, akkor vigye el egy állatorvoshoz, mivel ha komolyabb a probléma, akkor házilag nem kikezelhető.
Kedves Kèrdezö! Alapos állatorvosi vizsgálattal lehet csak kideríteni kis kutyájának baját. Dr.Puskás Gábor
Igen, ez egy infantilis viselkedés, de különösebben nem probléma. A gazdi a mamija :)