1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
A nyulak nem esznek ilyesmit! Minden nyúl válogatott zöldségféléket eszik, melyeket éles metszőfogaival rágcsál le. Az évszaknak megfelelő zöldségfélével, gyökérzöldséggel és szénával etették őket, ami egyben a rostszükségleteik kielégítésére is szolgált. Gabona magvakat csak kis mennyiségben kaptak. Ez az összetétel megfelelő a nyulak számára, de az arányokat nagyon gondosan kell megválasztani. A nyúl etetéséről bővebben itt olvashat: Mivel és hogyan etessük a nyulat?
Üdvözlöm! Furcsa a leírt tünet ( a bemélyedés), mindenképp javaslom megmutatni állatorvosának. Ha felemeléskor sír, nyilván fáj neki valami, amit szintén érdemes lenne kivizsgáltatni.
Kedves érdeklődő! Azt javasolnám elsősorban, hogyha lehetősége van rá, vigye el a hörcsögöt szakorvoshoz. Természetesen jó az emberi szemcsepp, de nem akármelyik, mivel bizonyos összetevőkre allergiásak lehetnek. A ciloxan nevű - vényköteles - szemcsepp az, ami alkalmazható hörcsögöknél is, viszont ezt se használja egy hétnél tovább. Vagy váltva kamillateával, 1 hét ciloxan 2 hét kamilla. Ha továbbra sem javulna a csipásodás, akkor két dolog jöhet szóba, vagy szürke-hályog, vagy daganat. Egyik esetben sem fog javulni sajnos a csipásodás, de szürke-hályoggal még sokáig élhet. Éppen ezért javaslom, hogy vigye el lehetőleg specialistához, mert így látatlanban nem lehet A-t vagy B-t mondani. De a kérdésére válaszolva alkalmazható emberi szemcsepp, és jó eséllyel használni is fog, de egy orvosnak látnia kellene a hörcsögöt. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta
Külön kell tartani őket, sót biztosítani kellő mennyiségben Tejpótló malactápszerrel lehet nevelni a malacokat(állatpatikában, gazdaboltban kapható)
Üdvözlöm! Valóban jó ötlet megmutatni állatorvosának. A háttérben táplálék intolerancia, gyomorürülési probléma, akár a gyomor gyulladása is állhat, számos egyéb probléma mellett.