1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Üdvözlöm! Feltétlen vigye a macskákat állatorvoshoz!! Antibiotikumos kezelésre van szükségük és megfelelő szemcseppre, hogy a másodlagos baktériumos fertőzést megelőzzék vagy gyógykezeljék. A macskanátha az esetek túlnyomó többségében gyógyítható. Oltani így valóban nem szabad, de feltétlen szükség van féregtelenítésre és immunrendszer erősítésre. A jó táplálás és a vitaminok, meg melegen tartás is szükséges. Olvass tovább! Macskanátha: Tények és tévhitek az egyik legveszélyesebb macskabetegségről
A hím feje és melle elsősorban sárga, míg a tojón alig találni sárga színt.A tojó homloka, feje teteje, pofa- és toroktájéka szürkéssárga, a fültájékon levõ folt kevésbé élénk, bóbitájában több a szürke.
Amennyiben elmúlt 5-6 hónapos, a szürke tojó, a lutínó valószínűleg hím. Biztosabbat a második vedlésükön túllévő madarak szárnyának fonákoldali tollazata alapján lehet mondani. Ha megvan az "ausztrálsáv" (minden egyes tollon egy sárga petty, ami egy, vagy több szabályos sort alkot) akkor tojó, ha hiányzik hím. Üdvözlettel:Rácz Sándorhttp://www.madarkert.hu/
Mivel nem vizsgáltam a kutyát, nem tudom, mi lehetett a kattogás. Ha fájdalomcsillapítóra javult az állapota, nem valószínű a szalag sérülése. Ha mégis erről lenne szó, idővel károsodik a térd ízület az állandó instabilitás miatt. Ha ugyanarra a lábára sántít, amire egy hónappal ezelőtt is, akkor javaslom az ortopédiai kivizsgálást.
A kismacskák ilyen módon térténő mesterséges felnevelése bizonytalan kimenetelű vállalkozás, ami sok esetben sajnos nem jár sikerrel. Bizonyára kialakult valami nem kívánatos betegség vagy állapot (pl. félrenyelte a tápszert), és ez okozza a bajokat. Állatorvoshoz kell elvinni, ott talán kiderül, lehet-e segíteni rajta, vagy sem?