1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Az "élősködő" beazonosítása nélkül a kérdésére nem tudok válaszolni. Mindenképpen állatorvos felkeresését javaslom.
Klasszikus nevelési, tanítási hiányosságok és a hiererchikus falkarangsor hiánya. Ezek együtt vezettek a jelenlegi túlzott domináns és terület- személyvédő megnyilvánulásokhoz. A fentiek pótlásá vezet a megoldáshoz.
Kedves Gazdi! Nem tudom volt-e már röntgen vizsgálat és az allergia vizsgálat eredményét is jó lenne tudni (teljes volt-e a paletta, vagy csak részleges). Ha gondolja, szívesen megnézem s cicát. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Emiatt a jelenség miatt egyáltalán nem kell aggódniuk! Ez olyasmi, mint a csuklás. Ha pár másodpercre befogják mindkét orrnyílását és a száját is (hogy egyáltalán ne kapjon levegőt), azonnal elmúlik.
Valószínűleg az állatkórházi kollégák úgy ítélik meg hogy van esély a gyógyulásra és ezért kezelik. Bízzon bennük! Én ezt látatlanban a távolból nem tudom megítélni.