1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Kedves Érdeklődő! Sajnos így látatlanban nem sokat lehet mondani, nagyon valószínű, hogy csak a kora miatt, de ha nagyon aggódik kis kedvence iránt mindenképpen vigye el kisállat orvoshoz. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
A virágföld nem megfelelő, mivel nagyon magas a szerves anyag tartalma. A kerti földet nem kell átmosni.
A kisbabát soha ne hagyják felügyelet nélkül a kutyákkal, úgy biztosan nem történhet semmi baj. Különösen, mikor a kicsi is tud közeledni majd a kutyákhoz, viszont nem tud még óvatosan bánni velük. Az allergiával kapcsolatos kérdésre egy humán allergológus szakorvostól, vagy gyermekorvostól kaphat szakszerű választ.
A leírtakból úgy tűnik, hogy a vér a vizelettel ürül. Ennek hátterében húgyúti szindróma, húgykövesség, húgyhólyag gyulladás is lehet. Azt ajánlom, mielőbb keressék fel a kezelő állatorvosukat.
A tojást látni lehet ha jól megnézi. Ha nem látszik hogy tojásos lenne és eszik rendesen akkor nagy baj nem lehet.