1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Kedves Ildikó, Szerintem mind a két teknős nőstény, persze nehéz így képről, de ez tűnik a legvalószínűbbnek... Az első képen szereplő teknős feje azért háromszög alakú mert mind a két füle be van gyulladva, nagy valószínűséggel teli van gennyel... a kép nem éles, és nem jó szögből van lefotózva hogy 1000 %-ra mondjam de nagyon valószínű ez...így hát ezt érdemes lenne orvosolni... Üdvözlettel -Dr. Schütz Éva
Próbálkozhat fagyasztott tápokkal való etetéssel, de a probléma valószínűleg bakteriális, ami gyakoribb vízcserével, esetleg tebang levelekkel megelőzhető a későbbiekben.
Kedves kérdező! Etetés alomanyagról nem javallott, szennyezett lehet, a forgács pedig felsértheti szájüregét, emésztőrendszerét. Megfelelő etetőt érdemes beszerezni, amit nem tud szétrágni. Fogkopási rendellenességek esetén állatorvoshoz kell fordulni. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor
A medence méretétől és a technikától is függ, de 2 hetente 20% vízcsere és 1-2 havonta történő részleges szűrőtakarítás általában elegendő. A guppik elhullásának az okát meg kell figyelni élőben...
Ez a dominanciának és a helytelen falkarangsornak a következménye. A kutya nem akar alárendelt pozícióba kerülni önnel és kerüli vagy nem tűri a testkontaktust. A két okot kell tudnia kezelni, megváltoztatni - és meg lesz az eredménye.