1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
A karomtúlnövés megakadályozása érdekében tegyen a madarak kedvenc helyére olyan vastagságú ágakat, melyeknek 1/3-át, felét éri csak át a papagájok lába. A karomvágáshoz kérje állatorvos, környékben élő madártenyésztő segítségét. A műveletben járatos madártartót, illetve információt ilyen személy kilétéről, olyan papagájos fórumokon talál, mint például az Index portál "Papagájok minden mennyiségben" című fóruma.
Vigyék el állatorvoshoz, ha szeretnék, hogy meggyógyuljon, mint ahogy a gyerekeket is el szokás vinni, ha 15 napig hasmenése van, és véres. Fertőző lehet Önökre is, de nyilván ez is csak egy bélsárvizsgálattal deríthető ki.
Az injekciót az állatorvos adja be, ő tudja eldönteni, hogy mire és milyen mennyiségben van szüksége az állatnak Ha szorulása van, akkor glaubersót lehet neki feloldani vízben és azt megitatni
Tisztelt Kérdező! Az, hogy nagyon ver a szíve a cicájának nem "probléma", a szapora légzést meg kell vizsgálni. A betegség csak akkor fordítható vissza, ha szakemberhez- állatorvoshoz fordul segítségért. Dr. Puskás Gábor
A szemfelvarrás nem divat, hanem egy plasztikai műtét, amely sajnos néha elkerülhetetlen. Amennyiben a kutyus szeme tényleg egyre gyulladtabb, és ezt a szemhéj rossz állása okozza, érdemes megműttetni pár héten belül.