1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Kedves Éva! A lándzsás útifű szirupot kúraszerűen ajánlatos adni, ahogy Ön is írta. Ha a krónikus köhögés a macskanátha utókövetkezménye: Sticta pulmonaria D3 napi 3x. Ha a köhögés görcsös, recsegő légzési zörejjel, fenyegető fulladással: Drosera D1, Cuprum aceticum D3, Ipecacuanha D3 napi 3x. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
A játék közbeni morgás normális. Egy 4 hónapos kutyának még sokat kell fejlődnie és szocializálódnia ahhoz hogy ne féljen az utcán vagy bárhol máshol. Ha már elég magabiztos lesz akkor a hangja is meg fog jönni. Egyszer
Így látatlanba nehéz elképzelni, mit is jelenthet pontosan az, hogy a macska nyelve olyan, mintha "megégette volna". Nem gondolnám, hogy a castratioval ez a tünet összefüggésbe hozható. A nyálzásnak sok oka lehet, a leggyakoribbak a következők: rossz fog, fogkövesség, ínygyulladás, idegentest a garatban/nyelőcsőben, fekélyképződés a szájüregben. Menhelyi cicáról lévén szó, én a legutóbbit tartom a legvalószínűbbnek. Több olyan macskavírus ismert, amely fekélyképződéssel jár a szájüregben és a nyelv felületén. Ez pedig erős nyálzást eredményezhet. Amennyiben a vérvétel során azt tapsztaljuk, hogy a fehérvérsejtszám a normális érték alá csökkent, szinte biztos, hogy vírusos háttérbetegségről van szó.
A lehetőségek: • ivartalanítás • az alom anyagának cseréje más állagúra, minőségűre • még egy alomtálca a lakás másik pontjára • rajtakapáskor erős hanggal vagy vízspricceléssel megzavarni
Ne várjon!Forduljon!