1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Kedves Gazdi! Küldök Önnek egy linket, melyre rákattintva megtalálja azon gyógyszertárak listáját, ahol a legnagyobb valószínűséggel fogja tudni beszerezni a szereket: http://www.homeopata.hu/p-budapest.php Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
A hányás csupán egy tünet, amely sok betegség egyik tünete lehet. Ezért a kiváltó ok kiderítése érdekében feltétlenül további vizsgálatokat kellene végeztetni. Minél előbb!
A megváltozott viselkedés kiváltó oka lehetnek: • vagy egy negatív élmény, • vagy a kutya késői érettsége • vagy tüzelési tünetek Amennyiben a második, harmadik ok, - akkor ivartalanítással lehet nagy lépést tenni a megoldás felé. Ha már ivartalanított az állat akkor a fajtársakra történő deszenzibilizáló tréning segíthet.
Kedves Olvasónk, minden kérdésére választ talál az alábbi cikkünkben: http://www.haziallat.hu/haziallat-tv/a-gazdinal/allatutlevel-pet-passport-mikrochip/2019/
Kedves Gazdi! Ha megvakul egy kutya, az komoly probléma, de korántsem annyira, mint nekünk, embereknek. A kutya egyéb érzékszervei jóval kifinomultabbak (szaglás, hallás), ezért nem okoz ez egy kutyának olyan súlyos érzékelési kiesést, mint nekünk. Ha egyéb más baja, betegsége nincs, és láthatóan jól érzi magát az Önök társaságában, akkor nem gondolnám, hogy el kellene altatni. Tacskó kutyánál a 8 év még egyáltalán nem mondható öregnek, tehát még sok szép évük lehet együtt. Arról nem ír levelében, hogy mi okozta a teljes vakságot kedvencüknél. A kiváltó októl ill. a diagnózistól függően akár még vissza is fordítható a dolog. Érdemes lenne utána járni! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea