1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Kedves Kriszti! Nagyon köszönöm, hogy visszajeleztél. Gyönyörűek a nyuszik.:) Nagyon örülök, hogy jó helyre kerültek.:) Nagyon különleges nyuszik ők.:) Ha legközelebb lenne még kisnyuszija Gömbikének, kérlek szólj, mert nálam érdeklődtek hasonló gyönyörű színezetű nyuszik iránt... Szép Napot Gabi
Mindenképp állatorvosi vizsgálat (fizikális vizsgálat, bélsárvizsgálat) javasolt. A hasmenés okának kiderítése fontos a megfelelő kezelés kiválasztásához.
Üdvözlöm, A teknősnek a kép alapján középfülgyulladása van, ez a dudor nagy valószínűséggel nem más mint a középfülben felgyűlt gennyes tartalom, ami kidomborodik. Érdemes lenne felkeresni egy hüllőkkel foglalkozó állatorvost, és kezelni az állatot. Üdv-Éva
Felületes szőrtüszőgyulladás, ami fertőtlenítő hatású szerekkel - sampon és krém - gyógyítható.
Meg kell rá tanítani, hogy az alomba pisiljen. Ehhez türelem kell,a jelek szerint egy nap nem elég rá, de előbb-utóbb sikerülni fog.