1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Valószínűleg gyulladás van a fülében (esetleg idegentest). Egy állatorvosi vizsgálat ezt pontosan ki tudja deríteni.
4 hetes kor környékén el lehet kezdeni adni baby kutyatápot. Nem írhatok gyártót, érdeklődjenek állatorvosuknál, állatpatikában, hogy melyik tápot ajánlják erre a célra.
Még pár napig előfordulhat, ha barnás váladék ürül állatorvossal megnézetni
Egy alapos állatorvosi vizsgálat biztosan nem árt meg nekik! Ezzel együtt, a kullancsok által terjesztett fertőz betegségekközül a babéziózis lappangási ideje ennél lényegesen rövidebb, tehát az már előjött volna. A másik betegség, a Lyme-kór viszont hónapok múlva okoz inkább észrevehető tüneteket, de az egészen más típusú tünetekkel jár, mint amit most észlelt. Ha viszont Ön is sápadtnak találja a nyálkahártyákat, akkor érdemes lenne ezt tisztázni egy vizsgálattal.
Nyilván érzi, hogy ezt meg kellene néznie egy hozzáértő állatorvosnak. Így a válaszom talán... Üdv