1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Erre interneten át ennyiből nem lehet válaszolni. Kérdezze meg kezelőorvosát.
Kedves Nikoletta, ezek az állatok azért nem a hosszú hideg klimára vannak kitalálva. Ezt tudni kell. ebből következik, hogy de igénybe veszi a szervezetüket, igen le is gyengíti őket. A hidegtől és az adott egyed ellenálló képességétől függ mennyire... enni addig biztos nem fognak, míg sokkal melegebb nem lesz (kb 20-25 fok minimum) Üdv-Éva
A nagytestű, nagy növekedési erélyű kutyák csontfejlődési zavara rendszerint a túlzott energia ellátás miatt alakul ki bőséges takarmányozás mellett. A tapasztalatok szerint ha ilyenkor még kálcium és D-vitamin adagolás is történik, a tünetek csak súlyosabbá válnak. Ilyenkor átmenetileg alacsonyabb tápértékű tápoknak a szokottnál kisebb mennyiségű etetése javítani szokott a problémán. Természetesen hasonló tünetek angolkór (kálcium és D-vitamin hiány) esetén is előfordulnak, de a kérdésben leírtak alapján valószínűtlennek tartom, hogy erről lenne szó.
Én az ivartalanítást javaslom a nem kívánt vemhesség megelőzésére. Ha Ovaridot szeretne használni, tájékoztatást kap állatorvosától, mivel vény nélkül nem szerezhető be a készítmény.
Azért mert megszokta és Önök nem tettek eddig ellene hatékonyan semmit.