1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Üdvözlöm, A gekkóknál előfordul a tojásvisszatartás, elviekben ezeket a "ben tragadt" tojásokat műtéti úton el lehet távolítani, amennyiben az állat még nincs teljesen legyengülve, és képes túlélni az altatást és a műtéti procedúrát... mivel ez az állapot fájdalommal, szenvedéssel jár érdemes felkeresni minél előbb egy hüllőkkel foglalkozó állatorvost ... Üdv-Éva
Kedves Gazdi! Vigye el kutyáját állatorvoshoz! Az étvágytalanság a betegség első tünete...
A leírtak alapján lehet hőtolulás - ilyenkor a belső hőmérséklet akár 2-3 celzius fokkal is melegebb lehet - vagy valamilyen szívelégtelenség miatt létrejött keringési elégtelenség.A belső hőmérséklet mérhető,a szív vizsgálatát bízza inkább szakemberre.
A kaparás a nyuszik természetes viselkedése, hisz az üregi nyúltól származnak. Ők üreget ásnak.:) Ez a szokás megmaradt náluk is.:) Sokszor lehet oka az unalom is. Dobd fel a ketrecét játékokkal, engedd ki többször. Így, ha jobban le lesz kötve az energiája, akkor le fog mondani erről a szokásról, persze nem végleg, de csökkenni fog...:)
Nem gondolt még rá, hogy meg kéne mutatni állatorvosnak?