1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Kedves Érdeklődő! Valószínűleg nem helyesen eteti, olvassa el, hogy mit eszik, ehet a nyúl: Mivel és hogyan etessük a nyulat? Zöldség, gyümölcs, fűszernövény - Mit ehet a nyúl? Hogyan emészt a nyúl?
Kedves Kérdező! A macskák viselkedéstana egy elég bonyolult tudományág, rendkívül sok dolog befolyásolja az általuk mutatott magatartásformát. Néhány tanácsot azért tudunk adni: A lehetőségek: • ivartalanítás• az alom anyagának cseréje más állagúra, minőségűre • még egy alomtálca a lakás másik pontjára • rajtakapáskor erős hanggal vagy vízspricceléssel megzavarni
Kedves Krisztián, pár fontos információt kihagyott, hogy szuka vagy kan kutyáról van-e szó, ivartalanítva van-e kutya. Amennyiben szuka és nincs ivartalanítva, akkor előfordulhat, hogy álvemhes. MIndenképpen keresse fel kezelő állatorvosát.
Az idősödő rágcsálóknál sajnos elég gyakran jelentkeznek daganatos megbetegedések. A daganat lehet puha, lehet kemény is. Épp ezért mindenképpen fontos minél előbb állatorvoshoz vinni!
Úgy látom a leírtakból, hogy cicája maximálisan megkap mindent, amit ebben a betegségben adni lehet neki. Sajnos a lázcsillapítók mind un. NSAID készítmények, melyek szteroiddal együtt adása nem ajánlott. Homeopátiás gyógykezelés lehetőségében én nem tudok segíteni. Keresse kimondottan homeopata állatorvos elérhetőségét. Elég sokan vannak, érdemes körülnéznie az interneten.