1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Szia! Egy kis vitamin pótlás nem árt most, ezt orvos fel tudja írni. Illetve tud adni port a nyuszinak. Azonban most vedlési időszak is van. A nyusziknál kor szerint 3 nagy vedlési időt különítünk el, de ha jobban beleásunk a témába, akkor egy évszakhoz kötött is létezik ez pedig aug-szept. Főleg a rexek és az oroszlánok vesztenek ilyenkor látványosan szőrt. Ha nincs élősködő a szőrében - amit akár a csomagolt szénától is kaphat - akkor csak a szőrváltás áll a háttérben. Egy kis türelem és szép lassan vissza fog nőni az új bunda...
A fotók alapján gennyes-gyulladásos folyamatnak tűnik az elváltozás. Az eset állatorvosi ellátást igényel.
Kedves Gazdi! A macskát le lehet szoktatni a durva játékról, az alábbi cikkben minden segítséget megtalál: Miért játszik durván a macska?
Az Otifree fültisztító (mosó) oldat - gyógykezelésre megfelelő fülcseppeket kell használni. Fülrühösség kezelésére (a fül kezelése mellett) spot on készítmény is adható. Kérjen állatorvosától ilyen készítményt, vagy forduljon másik állatorvoshoz.
Kedves gazdi! Kérdéseire választ talál az alábbi két cikkben: Miért dagaszt a macska? Miért alakulnak ki a macska fárasztó szokásai?