1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Kedves Gazdi! A kutyáknál, főleg a yorkinál és a beagle-nél előfordul, hogy öklendeznek, hánynak, az viszont már nem megszokott, ha ez túlságosan sok alkalommal fordul elő. Ilyen esetekben teljes körű kivizsgálásra lenne szükség.
Az egyik macska (amelyik menekül) ivartalanítása lehetne az első lépés, de 10 éves korban ez meggondolandó. A traumatikus hatást lehet oldani, csökkenteni Bach-virág terápiával. Közös, kézből etetéssel, játékkal érdemes próbálkozni.
A régimódi, idejétmúlt, népszokáson alapuló, téves módszerek csak tovább rontották a helyzetet. A probléma, - részben, - dominancia, tehát jelölés is lehet, tehát mielőbbi ivartalanítást javaslok. A megszidás kevésbé hatékony. Inkább figyelni kellene és már a ráutaló magatartási jelekre, az ürítést közvetlenül megelőző testbeszédjelekre kellene reagálni. Lespriccolni, tapsolni, dobbantani, zörgő tárgyat mellé dobni. Küldjön egy e-mailt (info@4tappancs.hu) és elküldök egy részletes írásomat a szobatisztasággal kapcsolatban. üdv Stefan Siman
Igen a kutyák között van olyan érzékenyen reagáló állat amelyik megérzi a betegséggel, idős korral járó elváltozásokat és mivel ez számára kellemetlen, - viselkedésével is jelzi. Nem érdemes erőltetni a közeledésre.
2 éves kortól tenyészérett az állat. 5 évesen elvileg még teljesen rendben van, de nem ártana egy állatorvosi vizsgálat előtte. Látatlanban ezt nem lehet megmondani. A fedeztetésre a tüzelés 9-13 napja között a legideálisabb, de ettől vannak egyedi eltérések. Két fedeztetés 48 óra különbséggel javasolt. A vemhesség 58-62 napig tart és 28-30 naposan ultrahang vizsgálattal meg lehet állapítani a vemhességet. Javasolható, ha biztosra szeretnének menni az ún. Ovulatio diagnisztikát elvégeztetni.