1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
A nemes papagájok faroktollain a sárga színezet megjelenése természetes, de fedőtollakon jelezhet májfunkció problémát. Ez lehet hiánytünet, de túladagolás, mérgezés tünete is. Vitamintúladagoláskor rendszeresen előfordul. Az egyes ivóvízben adagolt kiegészítők szag és ízanyagai miatt előfordulhat, hogy a madarak inkább szomjaznak, mint szükségleteiknek megfelelően fogyasztanának belőlük. Az Ekodiar-t érdemesebb kúraszererűen, pl. egy hétig folyamatosan itatni, havonta ismételve. Májregenerálásra a máriatövis magját javaslom. A papagájok többsége szereti, a magkeverékbe kb. 1:20 arányba keverendő.
Kedves Sissi! A Friskiest egyáltalán nem ajánlom, Orijen, Acana, Hills - mindegy csak szuper premium legyen! A kutya méretének, korának megfelelőt kérjen az állateledelesnél vagy az állatorvosánál. Segítenek a választásban. És ha szuper prémiumot kap, akkor kiegészítőkre (csonterősítőkre) sincs szükség.
Kedves gazdi! A napokban érkezett egy hasonló kérdés, kérem olvassa el, mielőtt egy beagle mellé egy nagytestű dobermannt szerez be. http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/kutya/kutyak-osszeszoktatasa/14436/
Kedves Gazdi! Ez tipikusan olyan kérdés, amelyre látatlanban nem lehet válaszolni! Elég rossz bőrben van a kuyta, irány az állatorvos!
Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok