1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Lehet fertőzés vagy álvemhesség. Feltétlenül mutassa meg állatorvosának.
Kedves gazdi! Próbálták már szuper prémium táppal etetni, nem maradékkal? Valószínűleg azt megenné a kutya... Az alábbi cikkek elolvasását ajánljuk: http://www.haziallat.hu/kutya/gondozas/kutya-etetese-taplalek-kiegeszites/4696/ http://www.haziallat.hu/kutya/taplalkozas/kutya-etetese-kutyatap-vagy-hazi-koszt/4922/ http://www.haziallat.hu/kutya/taplalkozas/nagytestu-kutyafajtak-helyes-taplalasa-240/1533/
Kedves gazdi! Sokféle baja lehet, lehet fülgyulladás vagy atka. Mindenképpen állatorvosi segítséget igényel. A patkánynak szakorvosra van szüksége. A magyarázat egyszerű: a patkány túl kicsi a helyi állatorvosnak, nem olyan, mint a kutya vagy a macska. Sokszor a házzal szemben lakó állatorvosnak fogalma sincs a patkányokról, milyen betegségekre hajlamosak, mivel lehet őket gyógyítani, egy műtét levezetéséről nem is beszélve, mert egyszerűen nem kisállatokra szakosodtak. Ezért kell kisállatgyógyászt felkeresnünk. http://www.grafdoktor.hu/ Ott a kisállatfelelős Dr. Géczy Csaba. Személyében egy nagyon lelkiismeretes, hozzáértő szakembert ismertem meg.
Kedves Gazdi! Kutyád lassan eléri végleges méretét, egy fajtatiszta yorki méretei az alábbiak: Marmagassága: 20-25 cmMarmagasság minimum: 20Marmagasság maximum: 25Testtömege: A Yorkshire terrier kicsi kutya, a súlya általában 2-3 kg között van. ( de a súlya nem haladhatja meg az 5 kg-ot) http://www.haziallat.hu/kutya/kutyafajtak/yorkshire-terrier-nagyszivu-kutya/2480/
Kedves Hörcsög Gazdi! Két dolog miatt tüsszöghet a hörcsög. Először vizsgálják meg a forgácsot, hogy nem túl poros-e, mert lehet allergia. Ha van rá esély, hogy megfázott, akkor oregánóból és kamillából (1-1 enyhén púpos teáskanálnyit) 1 deci vízzel leforrázzuk. Ezt adjuk 2-3 napon keresztül, ha erősebb a megfázás maximum egy hétig, utána 1 hét szünet. Ezt a teát csak estére adjuk, ilyenkor aktívak és többet isznak, viszont, ha folyamatosan ezt kapnák, nagyon leterhelné a májukat. Remélem sikerrel járnak és kinyomozzák a problémát. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta) Ha nem múlik, irány a kisállat specialista állatorvos: grafdoktor.hu