1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
A gyógyszerek felsorolásából ítélve a kutyája szívbeteg és cukorbeteg egyszerre. A szívgyógyszerek adagolását mindig pontosan be kell tartani, esetleges rosszullét esetén egyedileg kell módosítani az adagolásukat. A leírt panasz lehet hirtelen bekövetkező vérnyomásesés (a szívgyógyszer adagja túl magas) vagy vércukorszint-leesés következménye (inzulin adása). A probléma SÚLYOS, ÉLETVESZÉLYES, AZONNAL FORDULJON KEZELŐ ÁLLATORVOSÁHOZ! A kutyus életébe kerülhet. Az adagot módosítani kell.
A hím nemi hormonok fontosak a szervezet végső kifejlődése szempontjából, ezért 1,5-2 éves kornál előbb nem javaslom a műtétet.
Ha nagy a baj, sürgősen forduljon állatorvoshoz! Számos krónikus belgyógyászati betegség (veseelégtelenség, májelégtelenség,) mozgásszervi probléma, stb. állhat a tünet mögött.
A tüzelés kb. 21 napig tart, de az első tüzelés lehet rövidebb, majd 1-2 hónap múlva újra indulhat és akkor tart 21 napig. Nincs összefüggés a vízivás és a tüzelés között, szerintem csak a véletlen műve lehet. A kutyák átlagosan 6 havonta tüzelnek, de 4-12 hónapos intervallum is előfordul. Ajánlom ez ügyben a honlapunkat elolvasni: www.androvet.axelero.net. Számos fogamzásgátló szer van, mindegyik lényege, hogy megakadályozza a tüzelést, illetve egyesek a korai időszakban a tüzelés elnyomására is alkalmasak. Forduljon állatorvoshoz, csak a szakember adagolása alapján lehet ezeket alkalmazni. Vannak tabletták és injekciók is. Kb. 6 hónapra függesztik fel a tüzelést és a várható tüzelés előtt 1 hónappal kell beadni az injekciót. A tablettákat folyamatosan hosszabb időtartamig kell adagolni. A mellékhatások esetleg elhízás, méhgyulladás, cukorbetegségre való hajlam lehet, de igen kicsi az esély ezek kialakulására, mert ezek többsége már nagyon modern szer. A szem váladékosságot interneten keresztül nem lehet kezelni, számos oka lehet, vigye a kutyát orvoshoz, a látás nem játék! A német dog viszonylag rövid életkort ér meg általában. Nyolc éves kutya már kifejezetten öregnek számít. Fontos a jó táplálás ilyenkor fiatalon, a szuper premium tápok, csonterősítők és a porcerősítők adagolása. Remélem kielégítően válaszoltam.
A 6 éves rottweiler még nem igazán öreg. Tizenéves kort könnyedén megélhet. Az állandóan jelentkező álvemhesség azonban kockázati tényező. Ha nem akarják szaporítani, nem ártana mielőbb ivartalaníttatni (megelőzve ezzel az esetleges méhgyulladás, tumoros megbetegedések kialakulását). Az ivartalanított állatok rendszerint hosszabb ideig élnek. Kertes házban (ha a kert megfelelő mozgást tesz lehetővé) nem feltétlenül fontos a sétáltatás (azonban ha megteheti, vigye sétákra, kirándulni, társaságba, stb.). Nem baj, ha változatos életet tud biztosítani az állatnak. Az unalom, az ingerszegény környezet pszichés zavarokhoz vezethet.