1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
A növekedést elsősorban a genetikai alapok befolyásolják.A hiányos táplálás okozhat fejlődésben visszamaradást,de ilyenkor a kutya láthatóan sovány is./A kondíciójáról nem esett szó a leírásban./Normál esetben a csontok hosszfejlődése egy ilyen közepes méretű kutyánál 10 hónapos kor körül megáll,ezért lehet hogy már nem fogja tudni befolyásolni.
Azt, hogy mi lehet a probléma, így látatlanban, vizsgálat(ok) nélkül biztosan nem lehet megmondani (főleg úgy, hogy két állatorvos is látta már, mégsem született megfelelő eredmény). Azt javaslom, keressenek egy szemészettel specialitásként foglalkozó állatorvost (sok ilyen van) és neki mutassák meg a kutyájukat ill. a szemét.
Ezt a kérdést a kezelő állatorvossal kell megbeszélni! Ő tudja, hogy mit, és miért.
Igen, életben maradhat és hosszú évekig szenvedhet és akár fertőzhet is. El kellene vinni állatorvoshoz, hogy meggyógyuljon. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Fogköves, állatorvoshoz kellene vinni, eltávolíttatni!