1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Kedves Veronika! Akár nyakörvet, akár spot on cseppet használ, azok közül a nagyobb gyógyszercégek által forgalmazottakat javasolnám (pl. Foresto, Kiltix, Scalibor, Frontline és generikumai, Practic, Advantix stb.). Emellett - főleg ha ennyi kullancs van a szomszédban - akkor érdemes esténként átnézni a bundáját, és - igen - oltsa be Lyme-kór ellen. 100%-os védettség sajnos, nincs, viszont sokat segítene az Ön helyzetében a szomszéd kert rendbetétele, és egy esetleges kullancsirtás. Olvass tovább! Kullancs okozta babéziózis tünetei kutyáknál
Amennyiben egy napon belül eltávolítjuk a vérszívót, akkor nem valószínű, hogy bármilyen kórokozóval fertőződnénk. Ha viszont esetleg napokkal később távolítja csak el az orvos a kullancsot, addig jelentősen növeltük a várakozással az esetleges fertőzés veszélyét is. A legfontosabb szabály: amint kullancsot látunk magunkban vagy háziállatunkban, minél hamarabb távolítsuk el. Lyme-kór felismerése >>Kullancs elleni védekezés, tények és tévhitek >>
A kép alapján nehéz megállapítani, talán egy kullancs fejének beleszakadt része látható. Daganat vagy más szövetszaporulat ilyen gyorsan nem alakul ki. Rohanni nem kell vele sehova, de ha egyszer úgyis felkeresi a kollégát akkor ezt is mutassa meg majd neki. Olvass tovább! Így védhetjük meg a kedvenceinket kullancstól
Egy /elzáródott/ faggyúmirigyből kiinduló kis szövetszaporulat.Ha semmilyen zavart nem okoz akkor nem javaslom bolygatni,ha bármilyen problémát előidéz akkor el lehet távolíttatni.
Kedves Gazdi! A dünnyögés azt jelenti, hogy az orrán hangosan, náthásan veszi a levegőt? Ha szörcsög, az orrában van a probléma forrása, ennek több oka lehet. Az egyik, hogy beszippantott valamit az orrába pl. forgácsport. Másik lehetőség, hogy habzsolta az ételt, valami pici falat félrement, vagy az orrába került valami. Ezt néhány óra alatt feltüsszögi. Lehet segíteni neki: ha az orrnyílásokat picit nedves zsebkendővel megtörlöd kétszer-háromszor. A malackák orrán van egy reflexpont, ezt ingerelve tüsszögni kezdenek. Ha a szörcsögés 1 nap múlva sem szűnik meg, folyamatos, a malacka kedvetlen lesz vagy étvágytalan, akkor az orrdugulás oka megfázás. Erre nagyon figyelni kell, mert könnyen átalakulhat tüdőgyulladássá. Naponta le kellene mérni a malackát lehetőleg azonos időben, és ha egy nap alatt 20 grammot csökken a súlya, vagy a következő 7 nap múlva picit csökken a súlya, vagy teljesen megáll a fejlődésben, komoly megfázás előjele lehet a tüsszögés, és el kell vinni állatorvoshoz! (Mivel fejlődő szervezet: a malackák kb heti 20-40 grammot gyarapodnak 6-7 hónapos korukig.) Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő