1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Bár diszplázia szűréshez még fiatal a kiskutya, mindenképpen nézesse mg állatorvossal. Érdemes lenne a csonterősítő helyett inkább ízület és porc védő készítményt adni a kutyusnak. Ilyen többféle létezik, állatorvosa fog ajánlani közülük.
Kedves Kata! Ritkán előfordul (bár ez szerintem Önt most nem vigasztalja), hogy az ivartalanított kan kutyáknál megmaradnak egyes párzást imitáló viselkedés "maradványok". Ezek valamikor maguktól megszűnnek, de valamikor folyamatosan jelentkeznek. Ez utóbbi esetben (ha az nagyon zavaró) gyógyszeres kezelésre szorulhatnak. Szerintem más ivaros magatartás nem fog "visszatérni", elszökni se fog...
Kedves Érdeklődő, itt mindent részletesen elolvashat az ecsetalgáról >>
Nem, nem igaz! A vonatkozó kormányrendelet minden kutya mikrochipes megjelölését kötelezővé tette, kivételek pedig nem szerepelnek a rendeletben. Egy másik jogszabály pedig előírja, hogy az állatorvosok csak chippel már előzőleg megjelölt kutyát olthatnak be veszettség ellen (ez már 2013. január 1-től így van).
Nem, a vemhesség nem okozhat levertséget. A leírás alapján biztosan beteg a cica. Állatorvosa tudni fogja, mit kell rajta megvizsgálni, hogy diagnózishoz jusson. Feltétlen vigye őt el hozzá!