1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Ha fajtatiszta kutyáról van szó, akkor kevés. Természetesen látni kellene hozzá a magasságát is.
Kiscicák mesterséges etetése >> Esetleg ivartalaníttathatnák a cicát és nem lenne több kiscica... Gyakori kérdések az ivartalanítással kapcsolatban >>
Feltétlen keressenek fel egy állatorvos kollégát. Meg kellene vizsgálni a piciket, illetve a mamát is (ultrahanggal), hogy maradt-e benne magzat vagy nem alakult-e ki valamilyen elléssel kapcsolatos szövődmény...
A kutyák szürkehályog-betegsége korai szakaszban még könnyen kezelhető. Ha valaki azt veszi észre a kutyusán, hogy a szemének egy része fehér színű lett vagy bármilyen színelváltozást észlel, azonnal keresse fel az állatorvost. Amennyiben a kezelés nem kezdődik meg időben, az maradandó károsodához vezet. Az állapottól függ, a kezelés ára és minden rendelőben más. Érdeklődjenek a választott állatorvosnál. Bővebben a témáról >>
Kedves Gazdi! A kutyus vagy rühös, vagy allergiás. El kell vinni állatorvoshoz, de gyorsan, mert szenved. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc