1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Kedves Gazdi, ez teljesen normális macskaőrület, a mi macskáink is szoktak ilyet előadni, nem kell aggódni :) üdvHáziállat.hu
Előfordulhat rendellenesség, ezért ajánlott az ivartalanítás. Reméljük azért normális cicók születnek és el lehet ajándékozni őket.
A területvédő viselkedés inkább a hímekre jellemző, ha nem reagál jól a kézre akkor ne vegyék ki. Biztosítsanak neki sok mászóágat és sűrű növényzetet hogy biztonságban érezze magát és megszokja a környezetét. Ha jól eszik és mozog akkor nem kell aggódni.
Kedves Gazdi! Esetleg a gyógynövény alapú Licorice készítmény hatékony lehet, de én mindenképp javasolnék egy kivizsgálást és akkor nem vaktában próbálkoznánk. www.vetlabor.hu
Kedves Alena8! Ha meg szeretnék tudni, hogy mi a baja a cicusnak, vagy esetleg egészséges-e, mindenképpen állatorvoshoz kellene elvinni. Sok minden okozhat nyálzást: fogprobléma, idegrendszert érintő megbetegedés, stressz, vírusfertőzés stb., az pedig, hogy melyik okozza, azt csak egy rendelőben elvégzett vizsgálat alapján lehet megmondani...