1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Az ivartalanítással a neme és a viselkedésrepertoárja nem változik és a nemi hormonok újratermelődése sem szűnik meg 100 %-osan. (mert bár a heréket eltávolították, ennek ellenére minimális mennyiségben az agy is termel nemi hormonokat) A vendégek jelenléte egyéb pszichikai vonatkozásban is izgalmi állapotba hozza a kutyát, amely ez esetben, - valamilyen más oknál fogva, pl. dominancia, rangsorprobléma, stb., - a leírt megnyilvánulásba mutatkozott meg. Hasonló esetekben, amikor meglátásuk szerint esélyt látnak rá, hogy hasonló helyzet adódhat, - megelőző intézkedésekkel azonnal szakítsák meg a kutya viselkedését (pl. valamilyen ingerrel megijesztve) és tereljék el a figyelmét, vonják ki az adott helyzetből.
Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom biztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok Gyakori hiba a nagytestű kutyafajták nem megfelelő táplálása, érdemes tájékozódni a cikkből:Nagytestű kutyafajták helyes táplálása >>
Csak a vérképből a beteg vizsgálata nélkül biztosan nem lehet diagnózist felállítani. Magas a fehérvérsejt szám (nagyon) és nagyon sok a gyulladásos fehérvérsejt arány, ebből annyit lehet kiokoskodni, hogy valahol egy gyulladásos folyamat zajlik. Tovább kell vizsgálni a kutyáját, keresni kell a vérkép elváltozás okát. (Megjegyzem, hogy a negatív babézia kenet ellenére lehet babéziás is, az utóbbi években sok olyan eset volt már, amikor alig található meg a vérben a kórokozó. Lehet, hogy a korábbi fertőzés újult ki a nem tökéletes gyógyulás miatt. De lehet, hogy valóban egész máshol van a bajok oka.,
Kedves Gazdi! A tengerimalacok nem menstruálnak. Ha vér jön az alfeléből, lehet húgyhólyag-gyulladás vagy bélhurut vagy egyéb betegség, javaslom vigye el állatorvoshoz. A cékla rózsaszínűre színezi a vizeletet, ha 24 órán belül evett céklát. Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő
Mindenképpen mutassa meg (legalább) egy szemészetben jártasabb kollegának, nehogy tényleg késő legyen. Azt, hogy műthető vagy sem, azt egy alapos kivizsgálás után lehet megmondani.