1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Kedves Gazdi! A tünetek alapján jó lenne egy alapos kivizsgálás, ultrahang, röntgen, labor ami tisztázhatná, hogy ez mi. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
A 4TAPPANCS KUTYAiskolákban mi ezt a BÁZIS kurzusokon tanítjuk, és úgy nevezzük, hogy TILTÁS. Valamilyen erős hang vagy érintés (víz spriccoló) ingerrel meg kell szakítani a kutya viselkedését, még mielőtt eléri a TILTOTT tárgyat. A szájból kivételt, - ösztönösen, - játékos harcnak fogja föl a kutya, - ezért céltalan, eredménytelen! A pórázra kötést, magyarázkodást nem érti és nem tudja a cselekvéssel összekötni a kutya, - ezért céltalan, eredménytelen!
A hasmenésnek sokféle oka lehet, még akár az is, hogy nem volt hozzászokva a táphoz. De lehet más is, akár a bolhairtó is, de ezt azonban így nehéz kitalálni. Mindenképpen megnyugtatóbb lenne ha megvizsgálná állatorvos.
Kedves Erzsébet! A szemölcsök kenegetésével kapcsolatos kérdésében - gondolom - TEAFA olajat akart írni. Igen, ezzel lehet ecsetelni a szemölcsöket. Elősegíti a visszahúzódásukat, leszáradásukat. A második kérdésére azt tudom válaszolni, hogy egy ilyen idős kutyánál már elég gyakori az inkontinencia a szalagok megereszkedése, meggyengülése miatt. A kezelés lehetősége nagyban függ attól, hogy mennyi ideje állnak fenn a panaszok, milyen fajtájú és testméretű a kutyus, ivartalanított-e vagy sem, ...; és még jó néhány egyedi sajátságot is figyelembe kell venni ezen tünet kezeléséhez. Ehhez már ajánlatos lenne egy szakembert személyesen felkeresni. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Minden utaztatás és átköltöztetés stressz a halaknak. Ha szakszerű a betelepítés (vízhőfok, ph. azonosság..) ez csökkenthető de egy gyengébb vagy öreg állat nem mindig viseli el ha új medencébe kerül. Nem tudom megmondani mi lehetett a gond de ha csipkelődést is látott akkor valamelyik állat biztosan nem érezte jól magát. A jobb szaküzletekben segítenek az állatok összeválogatásában.