1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
A kálcium önmagában kevés lesz. Javasolom keressen fel egy állatorvos kollégát, mindenképpen be kellene fújni bolhairtó spray-vel, majd bolha-kullancs elleni Spot On készítménnyel lekezelni. A viszketésre a kálciumon kívül gyulladáscsökkentő injekciót is kell kapnia...
A betták labirintkopoltyúsak tehát valóban jól tűrik az alacsony oxigénszintet viszont a meleget szeretik és egy szűrő a vizet is tisztán tartja. Egy megbízható vízmelegítőt és egy kis szivacsszűrőt és raknék bele. Több hím nem tartható együtt!
Mindenképpen a mielőbbi állatorvosi vizsgálatot javaslom!
Az EGO-hoz semmi köze, - ez most csupán egy trendi, divat kifejezéssé vált a kutyabarátok között. Valamilyen traumatikus élmény (megijedt, megverték, stb.) hatására vannak a tünetek, amiket leírt.
Kedves Kérdező! Bőrkaparék vagy biopszás vizsgálattal lehet az elválltozás okát kideríteni. Dr Puskás Gábor