1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Ha segíteni szeretne rajta, vállalja őt papírok nélkül is, és minél előbb nézesse meg állatorvossal. Az emlői már így maradnak, de kutyában ez nem olyan súlyos esztétikai hiba. Ivartalanítása mindenképpen javasolt. Bármilyen korban elvégezhető, de minél előbb, annál jobb.
A kullancs helyén gyakran marad kicsi kemény göb, ez nem okoz semmi problémát, nem kell piszkálni. Bajt nem okoz, csak szépséghiba. Idővel a mérete csökkenhet és akár el is tűnhet.
NEM az ivartalanítás mellékhatása, - akkor már másnap, vagy egy hét múlva, nem dorombolt volna! Az öregedő macskák valóban kevesebbet dorombolnak!
Üdvözlöm! Ilyen korban 3-4 naponta etesse. Ha elfogad növényi eredetű táplálékot akkor adjon azt is, de a hal legyen 80-90%-ban az étlapon.
Én nem vágnám le, a hímeknek ahogy nőnek egyre hosszabbak lesznek az első lábán a karmai mivel szerepe van a párzási előjátékban. Ha mindenképpen hozzá kell nyúlni és nem tűri jól akkor használjanak kesztyűt.