1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Kedves Ildikó! Mielőbbi teljes körű állatorvosi kivizsgálást javaslok, amibe beleértendő a vérkép, máj stb. enzimek meghatározása is. De ezt az állatorvosa bizonyára tudni fogja. Azt, hogy ismétlődni fognak-e a rohamok, sajnos nem lehet megjósolni. Jobb, ha a roham alatt mellette maradnak, de simogatni, masszírozni a roham alatt nem kell, csak utána. Javulást! Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi
Ami nappal történik az a vizeletrendszer normális működése. Ami éjszaka történik az un. birtokba vételt kimutató, vizelettel jelölő cselekvés. Ne engedje föl néhány hétig, hónapig az ágyra ! Utána, illetve ivarérettség/ivartalanítás után ismét érdemes engedni a szabályokon és lehetőséget adni neki az ágyon alvásra - ha a gazdi is úgy akarja !
A zab az egyik legjobb táplálékforrása hullámospapagájok magkeverékében, bár általában az szokott problémaként felmerülni, hogy a madarak inkább csak a kölesféléket fogyasztják. Nem kizárt, hogy az előző tulajdonosnál zabot kapott főeleségként. Ha csökkenti a madár előtt lévő táplálék mennyiséget, akkor rákényszerül, hogy a kevésbé kedvelt magokat is megegye. Egy hullámospapagáj kb.1,5-2cl magkeveréket igényel naponta.
Kedves Kérdező! Ha szereti a cicáját, azonnal állatorvoshoz fordul! Dr.Puskás Gábor
A madár vagy kézzelnevelt, vagy kézhez szelídített. "Normális" viselkedést csak két azonos fajú, ellentétes ivarú madár közt tapasztalhatunk, ha a normális alatt azt értjük, hogy a fajnak megfelelő viselkedést produkálja.