1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Kedves Gazdi! Hányás számtalan okból kialakulhat, lehet fertőző (vírusos, bakteriális, parazitás, gombás) illetve nem fertőző probléma (primer gyomormegbetegedés, bél illetve hasnyálmirigyproblémák, stb.) is a háttérben. A leírt tünetek súlyos próblémára is utalhatnak, sürgősen vigye el kutyáját állatorvoshoz!
Kedves Gazdi! A Ledum ilyen adagolás mellett nem okozhat akaratlan vizeletürítést. Azonban, ha a Ledum ún. gyógyszerképe közel áll a kutyus ún. alkati szerének képéhez, akkor beindíthat - különösen magas potenciában - olyan folyamatokat, mely az állat alkati adottságainál fogva az ő leggyengébb területeit harmonizálja. Ha ez adott esetben a vizelettartás, akkor akár igaz is lehet, hogy van összefüggés a szer beadása, és az akaratlan vizeletürítés között, - de ez biztos, hogy nem ártó hatás, és nem fog megmaradni. Ugyanez vonatkozik a másik kutyusra a Phosphorral kapcsolatban, ami után epilepsziás görcse lett. Biztosat csak akkor tudnék mondani, ha megismerném mindkét kutyus alkati tulajdonságait. Ha további kérdései lennének a kutyusokkal kapcsolatban, kérem, hívjon: 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Frontline spray-vel nyugodtan lefújhatja, Spot On cseppet ráteheti, természetesen vigyázva, hogy a sebet ne érje.
Bár ezt a képletet legalább látni, tapintani kellene, hogy pontosabbat lehessen mondani (a legjobb egy cytológia lenne), de így első pillantásra egy histiocytomának tűnik..., aminek megoldása műtéti...
Kedves Gazdi! Leírása alapján nem igazán tudom még a probléma jellegét sem beazonosítani, így annyit tudok tanácsolni, hogy ha az állat általános állapotában nem történt változás, sürgősségi ellátást nem valószínű, hogy igényel a dolog. Hazatérve mihamarabb javasolt az állatorvosi kontroll. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő