1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Megfelelő ásványianyag ellátás esetén, a tojásevés stressztünet is lehet. A madarak költésére alkalmatlan fészek, zavarás lehetnek kiváltó okok. Ritkább esetben a túlzott fehérjebevitel miatt is lehet költésrombolás tünete, ha a szülők korábban éreznek késztetést új költésre, mint hogy az előzőt befejeznék. A tojásevés általában a véletlen tojástöréstől kezdődik.
Egy az előzőtől magasabb szakmai szinvonalú állatorvoshoz vigyék, mert a leírt tünetet egészséges kutya nem mutatja ok nélkül. Az én első tippem epilepszia, - mivel lehet, hogy amikor a Dr. nézte/vizsgálta, akkor már nem volt tünet (?)
Vannak kutyák amelyeket rendkívül megvisel a környezet/gazdi váltás. Normál helyzetben egy hetet nem nagyon bír ki a kutya táplálékfelvétel nélkül. 1 - 2 napig csak víz legyen előtte, semmivel ne próbálkozzanak, - ekkor jöhet a vízben főtt csirkemáj!!! Étvágynövelő szirup >>> http://www.naturkutya.hu/termek/135/appetaliv__etvagynovelo_majvedo_szirup Étvágynövelő tabletta >>> http://www.naturkutya.hu/termek/136/appetaliv__etvagynovelo_majvedo_tabletta Bach-virág szerrel lehet a trauma okozta állapotot oldani: http://www.naturkutya.hu/termek/7/5_krnyezetvltozs__bachvirag_keverek_allatoknak_cseppek_formajaban
Kedves Krisztina! Nem tudom hol lakik, de manapság minden településen elérhető állatorvos kolléga. Én az ottani árakról tájékoztatást nem tudok adni, de a felsorolt jelenségek külön-külön midegyike orvosi ellátást igényel. Kérem keressen fel a környéken egy kollégát, aki kielégítő módon el fogja látni a kutyust. Üdvözlettel Szaniszló Ferenc
Akár egy párzás után is vemhes lehet a szuka. Széthúzni nem szabad őket. Az előesett pénisszel állatorvoshoz kell fordulni, mert sérülékeny és akár el is halhat a kilógó szerv a vérkeringés zavar miatt. A nem kívánt kölyökáldás megoldása az ivartalanítás. Van rá innentől kb 60 nap, de jobb lenne nem meg várni, míg előrehaladott vemhes lesz a szuka. Kb 1 hónap múlva ajánlom a műtétet, mert akkor a tüzelés okozta hormonhatás miatti vérzékenység már csökken.