1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Az utazás stressz a kutyának, nem kizárt, hogy rohama is lehet. Egyébként nem tilos az utaztatása, de ha nem viheti az utastérbe, nagyobb a stressz és a kockázat. A poggyásztérben zaj van és hideg. Ilyen ritka rohamoknál nem gyógyszerezzük a kutyákat, de az utazás előtt mindenképpen ajánlott enyhe nyugtató. Kérje az állatorvosától a kutyáknak készült gyógyszereket!
??? és ha péntek 13-ra esik? Hmmm??? :D Ez természetesen nem igaz. :)
A legfontosabb tanácsom, hogy azt az állatorvost kérdezze meg erről, aki operálta. A légcsőtubus okozhat nyálkahártya sérüléseket, ezek általában gyorsan és jól gyógyulnak.
Kedves Gazdi! Minél hamarabb vigye el állatorvoshoz, ahol kezelik a tüneteknek megfelelően!
Kedves Brigitta! Laboratóriumi vizsgálatok nélkül lehetetlen megmondani az okot. Kérem vigye el állatorvosához, aki minden bizonnyal részletes bélsár és vérvizsgálatokat fog kérni. Abból majd kiderül mi az oka és mivel kell kezelni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc