1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Ez egy ahhoz hasonló folyamat, mint a csuklás. Egy légzési görcs. Ha pár másodpercre teljesen befogják az orrát és a száját, hogy ne kapjon levegőt, megszűnik.Néha előfordul, hogy pár másodperc után még 2-3-szor mutatkozik, de utána elmúlik.
Kedves Gazdi! A vérzés háttrében több ok is meghúzódhat. Lehetséges, hogy izgalmi állapot miatt megrepedt egy hajszálér, de akár más, súlyos probléma is kiválthatja, ezért mindenképp vigye el állatovoshoz!
Kedves Gazdi! Bőrkapaék vizsgálat nélkül nem lehet megállapítani a pontos okot. Kérem vigye el állatorvosához. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Nem sok esélyt látok a macskaházba történő, teljes mértékű kiszoktatásra. Ha lenne valamilyen kamra, melléképüéet, garázs, stb, ahová macska ajtót lehetne felszerelni, akkor valószínűbb lenne a siker.
Az ilyen sérülések néha lassan és kicsit nehézkesen gyógyulnak. Ahogy a leírásból látom, azért folyamatosan van javulás és egyre jobb a seb állapota. Szerintem nem kell aggódni, helyre fog ez jönni előbb-utóbb. A Hyperol-t én jónak tartom, csodákra képes, én nem cserélném le Betadine-ra. (De ez a magánvéleményem.) Az egyetlen kérdésem annyi lett volna, hogy antibiotikum adásáról nem volt-e szó korábban? (Bár a mostani stádiumban már gyakorlatilag felesleges adni.)