1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Kedves Gazdi! Valószínűleg allergiás viszketegség, de ezt ki lehet vizsgáltatni. Meg kell mérni a vérből az IgE szintet. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Ha az előző helyén püfölték akkor valószínű hogy fél a nagyobb állattól. Nevelje külön így figyelheti hogy eszik-e rendesen, az összeszoktatás még ráér amíg megerősödik és méretben közel nem lesz a nagyhoz.
Kedves Gazdi! Kövesse a csomagoláson feltüntetett mennyiséget, és tej helyett inkább vízzel puhítsa az életkorának megfelelően választott száraztápot. Kölyökkorban még naponta 3x etetés szükséges (kb. fél éves koráig), később fokozatosan át lehet térni a napi 2x etetésre (12 hónapos korig). 3 hónapos korig akár napi 4 eteés is szükséges lehet, A testtömegének ajálott napi adagot el kell osztani az etetések számával. Célszerű, hogy mindig azonos időben kapjon enni, a maradékot pedig el kell venni előle.
Kedves Margó! Léteznek vérből végezhető allergia tesztek. Először persze mindent ki kell zárni és utána lehet ezt elvégezni. Nem ocsók, de megmondják, hogy mikre érzékeny a cica. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Jobb lenne, ha látná állatorvos. Talán ki kellene operálni azt a képletet, ha a malac egyébként jól van. Természetesen a fertőtlenítést azt célszerű megcsinálni.