1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Ne adják tovább a gyógyszert, hogy ne legyen komplikáció, ha esetleg mégis vemhes. Viszont jó lenne, ha kb. 3-4 hét múlva elvinnék állatorvoshoz ultrahangos vemhességvizsgálatra...
Kedves Adrienn! Pépes étrend bármilyen formában (konzerv, alutasak, bébiétel, turmix stb.). Az okát viszont meg kellene keresni, úgyhogy szerintem vizsgáltassa ki állatorvossal. Sokféle betegség állhat a háttérben: pl. veseprobléma, FeLV, FIV, fogbetegségek stb. Ennek ismeretében kaphat - az Ön által említett - folyékony gyógyszert vagy tablettát...
Kan kutyákban gyakori jelenség, hogy a húgycső végében, vagy a tasakban az oda bejutó szennyeződések miatt kisebb gennyes váladékcsomó alakul ki, amit a vizeletsugár kilök onnan, vagy legtöbbször a kutya saját maga kitisztogatja onnan egy kis nyalakodással. Ez önmagában nem betegség, nem is kóros. Tiszta langyos vízzel ki lehet öblögetni. Ha legközelebb állatorvosnál járnak (pl. egy esedékes oltás miatt), mutassák meg neki ezt is.
Elméletileg nem, gyakorlatilag lehetséges, főként ha elszámolták (nem mindig lehet észrevenni a kezdetét), 1 héttel előrébb jár és már a 10. napja tüzel... A méretbeli különbség általában nem gond... megoldják. :) Azt javasolom, 3-4 hét múlva végeztessenek vemhességi ultrahangvizsgálatot.
Azt gyanítom hogy megfázhattak. Az 5-6 fokot kicsit alacsonynak tartom, 12-15 fok elég nekik hogy pihizzenek. Nézesse meg orvossal.