1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Én is inkább azt javaslom, hogy keressenek fel egy másik állatorvost a kutyájukkal és kérjék az azonnali alapos kivizsgálását.
Sokféle ortopédiai probléma (csípő, gerinc, növekedési zóna stb.) merülhet fel (vagy annak első jelei), úgyhogy mindenképpen mutassa meg állatorvosnak (lehetőleg olyannak, aki - ha kell - tud rtg-felvételt készíteni).
Kedves Kata! Egy autoimmun betegség kezelése szelíd módszerekkel, mint amilyen a homeopátia is -, nagyon összetett feladat, és mindenképpen egyedi kezelést igényel! Igen sok tényezőt kell figyelembe venni ahhoz, hogy ténylegesen hatásos gyógymódban részesülhessen kis kedvence. Ehhez egy személyes találkozásra is szükség van, ahol a fizikális vizsgálat mellett lényeges, hogy megismerjem a cica pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, a feltételezhető kiváltó oko(ka)t, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Ezen információk segítségével fogom tudni a számára egyedileg összeállítani a legmegfelelőbb komplex kezelést a mielőbbi gyógyulása érdekében. Gyorsítja a tünetek enyhülését, ha gyógynövényekkel ill. gyógy-táplálékokkal is kiegészítjük a terápiát. Ha szeretne homeopátiás segítséget a cicának, kérem, hívjon fel időpont-egyeztetés végett: 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Andrea Dr. Kopócsi Andrea homeopata állatorvos +36 (20) 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu
Kedves Gazdi! A baromfi belsőségek mindegyike kiváló fehérjeforrást jelent a macskának, de kizárólagos, vagy túl gyakori adását mindenképpen kerülni kell. Heti egyszer, maximum kétszer nyugodtan adhat csirkemájat a cicának, ennél többször azonban nem javasolt (a máj gazdag zsírban oldódó vitaminokban - A és D - amelyek nagy mennyiség esetén felhalmozódhatnak a szervezetben). A nyers csirkehús és csirkemáj etetése nem jelent veszélyt bélférgesség szempontjából, azonban Salmonella fertőzés kialakulásával ebben az esetben is számolni kell. Ennek elkerülése végett csak frissen és kellő elővigyázatosság mellett adja a cicának! Ajánlott irodalom> Dr. Fodor Kinga: Mit egyen a macskám? c. könyve
Lehetséges, hogy a táp okozta, de az sem kizárt, hogy férges. Egy- két napig megpróbálhatja diétáztatni (diétás táp, rizs-főtt csirkemell, tejtermékmentes étrend stb.), de én ettől függetlenül azt javasolom, mutassa meg állatorvos kollégának.