1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Igen, az ivarérettség az agresszióra egyébként is hajlamos kandúroknál csak fokozza azt. Javaslom az ivartalanítást.
A shar-pei egy igen különleges és érzékeny fajta, amelyhez csak viszonylag kevés állatorvos ért igazán. Én egyet ismerek közelebbről, őt tudom ajánlani Önöknek is: dr. Seregi Antal a Felicavet klinikán Budapesten, Gazdagréten a XI. Rétköz u. 16. szám alatt.
Ha a vérzés másik kakas által okozott sérüléstől van, akkor a sebet Betadinnal kell fertőtleníteni. Ha nem látható a vérzés helye, oka, akkor állatorvosnak mutassa meg, a leírtakból nem lehet diagnózist adni.
Kedves Andrea! Egy 100 ml-es steril, gyógyszertári barna üvegbe tegyen 10 golyócskát és töltse fel kb. háromnegyedig jó minőségű forrásvízzel. Az adagolás gyakoriságában és időtartamában alkalmazza a felíró állatorvos által javasoltakat. Mielőtt egy műanyag kiskanállal az előírtak szerint beadja a kutyának az oldatot, ne felejtse el dinamizálni, azaz kb 10 x - pl. egy vastagabb, rugalmas könyvhöz - erőteljesen odaütni az üveget. Az elkészített oldat tárolására is ügyeljen, ne kerüljön elektromágneses sugárzás (pl. mobiltelefon, mikrohullámú sütő, stb.) közelébe. Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi homeopata állatorvos SanaVet állatorvosi rendelő 1076 Budapest, Garay u. 21. fszt. 1. Tel.: 06 1 3211355
Az átlagosnál melegebb láb gyulladást jelezhet, ha hidegebb, akkor keringési rendellenességet.