1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Kedves Gazdi! Reméljük elvitte állatorvoshoz a kutyát, aki megfelelő ellátásban részesítette!
Meg kellene vizsgáltatni állatorvossal. Lehet, hogy a szájüregben van valamilyen elváltozás, vagy sérülés.
A közhiedelemmel ellentétben nem minden leguán kezes. Ha eleve ijedős az állat akkor a lehető legtöbb nyugalmat kell neki biztosítani és a ,,nevelését,, nagyon lassan szabad csak elkezdeni. Segíthet ha letakarja a terráriumot hogy kizárja a zavaró tényezőket és ha már rendesen eszik akkor óvatosan pl. a kedvence kajájával talán sikerül megszelidíteni, erre azonban nincs garancia.
Legvalószínűbb, hogy baktériumfertőzés miatt pusztulnak a fiókák. Feltehetőleg kokcidiózisban. Persze ez még nem egy diagnózis. Ajánlott baktériumtenyésztést végeztetni székletből. Ebben a legtöbb állatorvos tud segíteni, mégha nem is specialista.
A vadszínű(zöld) madár egyértelműen hím. A tarka színváltozat tud meglepetéseket okozni, ezért nem azt mondom, hogy 100%-os biztonsággal tojó, de a kép alapján "majdnem biztos".