1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Leopárd gekkónál még nem hallottam ilyesmiről. A tojások keltetési hőmérséklete befolyásolhatja a nemet, de csak a kifejlődés alatt. Utólagos nemváltás egyes halfajoknál előfordulhat, de gekkóknál szerintem nincs ilyen.
A bolhairtó cseppek általában 4 hétig hatnak mind. A teljes bolhamentességhez többször kell alkalmazni minden készítményt, havi gyakorisággal. Azonnali gyors hatást lehet elérni , ha sprayt használnak. Többféle van forgalomban az állatorvosoknál és állatpatikákban. FONTOS, HOGY MACSKÁRA IS HASZNÁLHATÓ LEGYEN!! ( némelyik készítményt tilos macskára tenni, mert mérgezőek rá, el kell olvasni az utasításokat) A bepanthen használható.
Vizsgálat nélkül erre nem tudok válaszolni. Minden esetre az évi többszöri fialás állatvédelmi szempontból sem ajánlatos. Javaslom a cicák ivartalanítását.
Kedves Gazdi! Bármelyik eset is áll fenn, csak arra tudjuk biztatni, hogy minél hamarabb vigye el az állatorvosához!
Nehéz így megmondani. Ha külsérelmi nyom nincs rajta, ha nem puha a páncélja és tiszta a szeme akkor lehet hogy csak félénk. Pár napig még nem kell aggódni mert a hüllők jól bírják a koplalást. Ha nem kezd el enni nézesse meg állatorvossal.