1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Üdvözlöm! A halak párosítása jó. ezek együtt tarthatóak. A belső szűrő is megfelelő, a szakboltokban kapható szűrőket kell megnézni és azt venni, amit ehhez a vízmennyiséghez ajánlanak. Nem feltétlenül jobb, ha nagy az áramlás, az erősebb szűrő miatt!
A papagáj csak azt teszi, amit a természetes ösztönei diktálnak. Tavasz van, ilyenkor intenzívebben udvarolnak és, ha nem tojót kapott lakótársnak, hát a hímmel próbálkozik. Ha valakinek nincs elég ideje a papagájával foglalkozni, mindenképp azt ajánljuk, hogy ellenkező nemű párt kapjon. Ha a tulajdonos semmiképp nem akar fiókákat, akkor meg kellene fontolni a madaraktól való megválást.
Kedves Gazdi! A cica láthatólag jó kezekben van, bízzon állatorvosában. Valóban altatni kell a CT-hez, a kockázatot az aneszteziológussal kell megbeszélni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Ha a Betadine-os kezelésre nem javul feltétlen mutassa meg kollégának. Többféle bőrbetegség lehet.
Sajnos boncolás nélkül én sem tudok mit mondani. Bármi rendelleneség (akár veleszületett is) lehetett nála. A nyújtódzkodós testtartást erős hasi fájdalom ( pl. hasnálmirigy gyulladás) esetén veszik fel a kutyák. De sajnos akár lehetett valami daganata is szegénynek. Nagyon sajnálom, hogy ilyen rövid élet jutott neki.