1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Szerintem a kutyáját jó lenne mielőbb megvizsgáltatni állatorvossal. Lehet, hogy komolyabb baja van, mint azt gondolná!
Sajnos a probléma kiderítése és megállapítása nem fog menni állatorvosi vizsgálat nélkül! Úgyhogy csak azt tudom javasolni, vigye mielőbb állatorvoshoz!
A "fehér hólyagok" valószínűleg a kitépettek helyén növő új tolltokok, vagy begyulladt tolltüszők. A tolltépést meglehetősen sokszor váltja ki bőrszárazság, ami leginkább a lakás száraz levegője miatt alakul ki, így a rendszeres langyos permettel való locsolás mindenképp javasolható. Ritkábban, de tolltépést válthat ki az érintett terület alatti szervi probléma is, amit alapos állatorvosi vizsgálat (röntgen, vérvétel eredménye) deríthet ki. Ha kis helyen van a madár és ingerszegény a környezete, akkor ezen érdemes változtatni. Olvass tovább! Ezért hangoskodik a papagáj
Kedves Gazdi! A foltokban történő szőrhullás nem betegség, hanem tünet, amelynek hátterében többféle ok is lehet (pl. allergia, bőrgyulladás vagy gombás megbetegedés is okozhatja). Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni.
A Cushing kórról nem tudok 1-2 mondatban írni, de ha az alábbi linkre kattintanak, a lényeget részletesen elolvashatják. http://allatorvos.net/szakteruleteink/borgyogyaszat/borbetegsegek/cushing-kor/ Ami itt olvasható, azzal magam is egyetértek.