1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Mindenképpen mutassa meg állatorvosnak. Általában húgyhólyagproblémák okozzák ezeket a tüneteket...
Szerintem legjobb tudása alapján mindent megtesz/megtett a cicusért. Próbálja meg nedves kendővel törölgetni a fenekét, azzal általában beindul a bélsárürítés...
Lehetséges, hogy a tojást lerakó tojó kevés kalciumkészítményt vett magához és így akarja pótolni. A megkezdett tolltépés könnyen alakul nehezen visszafordítható rossz szokássá, így sokszor csak az a megoldás, hogy a párt el kell különíteni. Ha fiókáik lesznek, a tollszedő madár általában azokat is megtépi. Első körben ásványianyag kiegészítéssel próbálja a problémát kezelni, mely lehet valamilyen mészköves zúzalék, de ivóvízben oldódó készítmény, mint pl. a Calcium Columba, is.
Kedves Törökné! A Phosphor CH15 megegyezik a Phosphorus 15CH-val. Ezt adhatja a kutyának napi 2x egy héten át, - a homeopátiás szerekre vonatkozó adagolás szerint!! Ha további kérdései lennének a kezeléssel kapcsolatban, kérem, hívjon: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu
A kutyáját legelőször is meg kellene vizsgáltatni szemész állatorvossal. Itt talál ilyet: www.kutyaszemeszet.hu, és ugyanitt olvashat részletesen erről a szemészeti problémáról is. Ha majd lesz diagnózis, akkor lehet arról beszélni, hogy mi a megoldás a problémára. Addig nem érdemes előre kombinálni.