1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Kedves Gazdi! Nem tudunk arról, hogy a szer túladagolása esetén okoz-e valamilyen károsodást. 2-3x adagban biztosan nem. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Igen, valóban verébfióka. Elsősorban meleg helyre kell tenni (30C fok körül, ami legegyszerűbben egy kisebb infralámpával oldható meg), hidratálni, vagyis megitatni cseppekben adagolt, lehetőleg szőlőcukros vízzel, ügyelve, hogy folyamatosan nyeljen, nehogy a légcsőbe menjen a víz. Etetésre legalkalmasabb a lisztkukac, ami kisállat-kereskedésekben, horgászboltokban beszerezhető.
A fotón nem látom pontosan mi sérült, csak annyit hogy fokozottabb a könnytermelés és hunyorog. Próbálja meg megmutatni állatorvosnak!
Kedves Gazdi! A felsorolt táp mint jó minőségű és teljes értékű, önmagában is elegendő a cica számára. Ha az életkorának és ivarának megfelelően van kiválasztva, akkor e mellé már nem szükséges ásványi anyag pótlás sem. A konzervek a legtöbb esetben csak kiegészítésként szolgálnak a száraz táp mellé. Friss víz mindig legyen előtte!
A színe megfakul a szeme befehéredik a régi és új bőr között képződő vedlési nyiroktól. Ha ezt látja ne etesse mert ha nagyon bekajál és megvastagszik akkor a bőr megpattanhat, a nyirok kifolyik és a bőr ,,rászárad,,. A folyamat 8-10 nap alatt lezajlik. Ha nem vedlik le egyben és véletlenül marad rajta pár darab a régi bőrből nem kell aggódni kézzel könnyen ledörzsölhető. Ha rendszeresen marad rajta bőr vedléskor az jelenthet egészségügyi problémát, pl vitaminhiányt.