1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Ezt így nem lehet megítélni, mindenképpen el kellene vinni állatorvoshoz ennek a hólyagnak az alaposabb megnézésére.
Lehetséges, hogy a virág okozta, de ha a panaszok nem szűnnek, mindenképpen keressen fel egy állatorvost...
Kedves Gazdi! Ezeknek a tüneteknek a hátterében sok minden lehet, amelyet csak egy alapos állatorvosi vizsgálat deríthet fel.
Kedves Gazdi! A Hemobartonella csak véren keresztül, vagy vérszívó rovarok által terjesztett fertőzés, ami egyáltalán nem komoly, csak legyengült állatokban tud elszaporodni. Tehát ettől nem kelle tartani, de hogy miért szaporodhatott el a cicában, az a leirtak alapján rejtély maradt. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc
Figyelni kell a kutyát és az ürülékét, bármikor távozhat(nak) a lenyelt műanyag darabjai. Ez akár több napig is eltarthat. Ha pedig bélelzáródásra utaló tünetek alakulnának ki (vagy bármi, ami furcsa és szokatlan) mielőbb állatorvoshoz kell vinni.