1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Valószínűleg szőrtetűről van szó, ami ellen a bolhairtószerek általában hatékonyak. Azt javaslom, a legközelebbi állatorvost keresse meg és vásároljon nála megfelelő irtószert spray vagy tarkóra csöppenthető formában. Ezek 1 néha 2 hónapig is hatásosak, emberre veszélytelenek. Olvass tovább! Bolhás kutya, macska - mit tehetünk ellene?
A hüllőtojásoknak nem túl jó ha nagyon mozgatják őket. Ha elég óvatos volt, ha a körülmények (hőfok, páratartalom) ideálisak és a gekkó sem túrja szét őket akkor talán van rá esély. A legjobb lett volna ha otthagyja ahová lerakták őket, minden hazai kétéltű és hüllőfaj védett. Ha kikelnének kérem engedje őket szabadon valami nyugis helyen.
Ha nyugodtan viselkedik kézbe véve akkor nincs gond. Ha inkább menekülne akkor ne piszkálja, egy kis stressztől maradandó baja nem lesz.
Ha a madarak veszekednek, akkor az elkülönítés a legbiztosabb megoldás, egyidejűleg ki kell deríteni, mi áll a csipkelődés hátterében. Ha azonos fajhoz tartoznak, akkor legvalószínűbb, hogy azonos neműek, de ellenkező nemű madarak esetén is előfordul un-szimpátia, különösen, ha valamelyik madár kézzelnevelt, amihez általában identitászavar is társul. Az összeszoktatáskor érdemes egymás melletti röpdében elhelyezni a madarakat, mert a revír védelme az egyébként harmonizálásra hajlamos madarakat is veszekedésre késztetheti.
Kedves Gazdi! A vérből történő allergiavizsgálat ára laboratóriumonként eltérő lehet, és természetesen függ a vizsgálat allergének számától is. Ez az összeg sajnos elég magas, általában 40.000 és 80.000 forint között mozog. Ha az eredmény egy olyan allergént mutat, amelyet nem lehet egyszerűen kiiktatni az állat környezetéből, akkor általában egy hiposzenzitizáló oldattal történő injekciós kezelés következik, melynek hatására a tünetek fokozatosan csökkennek, majd megszűnnek.