1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Kedves Gazdi! Mindenképpen bőrkaparékvizsgálat szükséges, mert valóban ez több minden lehet. Üdvözlettel Szaniszló Ferenc
Ha a tünethez nem társul borzolt tollazat, levertség, akkor a legvalószínűbb, hogy az ivarérett hímek etető reflexe. Vagyis nem betegség. Ha teljes bizonyosságot akar szerezni, keresse fel a legközelebbi madárspecialista állatorvost egy általános kivizsgálás céljából.
Kedves Ramóna! Feltétlenül meg kell mutatni, mert lehet ez hormonális alapon, de akár bőrgomba fertőzés is.Úgyhogy el kellene sétálni a kutyussal egy állatorvoshoz. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Többféle probléma okozhatja: pl. faroksérülés, bűzmirigy, végbélbetegség stb., ha pár napon belül nem szűnnének a panaszok, akkor feltétlen forduljon állatorvoshoz.
Valószínűleg táp eredetű a probléma. Ha tápváltással nem szűnne a hasmenés, akkor mindenképpen mutassa meg állatorvos kollégának. A féreghajtást viszont érdemes lenne megismételni, és adhat pár hétig probiotikumot a kutyusnak...