1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Kedves Gazdi! Maga a név jó választás, hiszen tartalmaz 2 magánhangzót, és sokan azt is javasolják, hogy ebből legalább az egyik magas hangrendű legyen.
Üdvözlöm! Az elmondottak alapján szerintem kopoltyú férgesség lehet az oka a jeleknek. Díszhalüzletekben kapható g szerekkel lehet eredményesen fellépni, illetve sós vízben fürdetni a halakat. A só esetében javaslom, hogy 5 literhez egy kiskanál sót oldjon fel maximum!
Kedves Gazdi! Mutassa meg állatorvosnak a kutyát, aki megvizsgálja és szükség esetén ellátja.
A pontos diagnózishoz elengedhetetlen egy alapos orvosi vizsgálat. A tünetet egyaránt okozhatja bénulás, vagy egyéb betegségből, sérülésből adódó gyengeség is. Számos kiváltó oka lehet.
Kedves Anikó! Nehéz erre a problémára (így látatlanban) jó választ adni. Az implantátum eltávolítása több tényezőtől függ: állat kora, sérülés helye, formája stb. Ha panaszok jelentkeztek (irritáció, gyulladás stb.), akkor azt javasolnám keressék fel a külföldi kollégát, vagy egy csontsebészetben jártasabb állatorvost....