1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Bak által kiváltott viselkedés lehet, érdeklődő az új jövevénnyel szemben.
Kedves Gazdi! Ha hónapok alatt nőtt, akkor ez valószínűleg zsírszem, ez egy genetika dolog, általában idősebb korban jön ki, és nem ennyire nagy a fehérje. Nem kell leműteni, de ha piros és ennyire duzzadt, gyulladás van a szemben, és mindenképp kezelni kellene. Az is lehet, hogy forgácspor ment bele, vagy valami szennyezőanyag, por, szénamorzsa, azért duzzadt meg ennyire. Valószínűleg nem kell megműteni, de javasolnám, hogy vigyék el állatorvos, aki meg tudja nézni, mi okozza és felír receptköteles cseppet és eldönti, mennyire súlyos. A szemsérüléseket komolyan kell venni, főleg, ha a másik szemére is átment, mert elég fájdalmasak a malackának, és rontja az életminőségét. Otthon orvosi vizsgálat előtt le lehet mosni épp hogy langyos körömvirág teával mindkét szemét, de ez nem lesz elég a gyógyuláshoz. Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő
Ha furcsa hangokat ad ki akkor lehet hogy megfázott, ezen a kamilla nem segít. Nézze meg egy állatorvos, gyógyszer és meleg segíthet.
Látatlanban nem lehet semmit sem megítélni, de ettől függetlenül én a tapasztalt eredeti tünetek alapján másra (is) gondoltam volna. Egy fél éves nagytestű kutyánál a mozgászavar és a fájdalmasság oka lehet az ún. panosztítisz nevű betegség. Azt javaslom, hogy keressen egy hozzáértő ortopédiában járatos állatorvost és vele nézesse meg a kutyáját!
Sajnálom, de ez annyira egyedi és különleges probléma, hogy erről ebben a formában biztosan nem lehet semmi érdemlegeset mondani. Éppen azért, mert ez egy ritka és különleges eset, csak egyetlen megoldást látok: el kellene vinni a kutyáját a SZIE ÁOTK klinikájára egy nagyon alapos kivizsgálásra, hátha ott legalább sikerül megállapítani az okát.