1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Mindenképpen mutassa meg állatorvosnak! Kötözni biztosan kell, és antibiotikumra is szükség lesz...
Kedves Boglárka! Elképzelhető, hogy allergiás okok miatt tüsszög a kutya. Plussz egész biztosan hozzájárul a rövid fej alakulása is (brachocephal kutya). Ha súlyosbodik a helyzet, akkor szükség lehet egy endoszkópos vizsgálatra - azaz benézni az orrába - , hogy nincs-e egyéb oka is. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc
Az implantátum beültetésének nincs különösebb kockázata. Az első tüzelés első napjaiban kell beültetni az állat bőre alá, és kb 6-18 hónapra megszünteti az ivarzást. Ez után két lehetőség közül választhat. Vagy ivartalaníttatja a görényt, vagy minden újabb ivrzáskor új implantátumot rakat bele. Ez utóbbi a drágább megoldás. Az idősebb korban végzett ivartalanításnál már lényegesen kisebb a kockázata az annak következtében kialakuló hyperadrenocorticizmusnak. ( mellékvesekéreg túlműködés). Az implantátum beültetése ugyanolyan egyszerű tűszúrással történik, mint a microchipelés. Bármelyik állatorvos el tudja végezni.
Kedves Gazdi! Állatorvosnak mutassa meg sürgősen a kutyát!
Valószínűleg a tojások magtalanok, így a tojó ösztönösen megérzi, hogy kár tovább ülni rajtuk. Erről akkor bizonyosodhat meg, ha a kidobott tojást lámpa alatt átvilágítja. A magtalan tojás teljesen áttetsző, míg a magosban látható egy kisebb, nagyobb sötét színű embrió a fejlettségi fokozattól függően.